سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی

سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی

Sahand Web
سهند وب

سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی

سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی

 

سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی به معناي فريب و يا ترفند های موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست ، این ابزار براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي میباشد که با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها و راه هایی براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ دانست ، اين پروسه به بيان مهمترين عوامل مرتبط به صفحه و افزايش اهميت آن در نتايج جستجو ، مي‌پردازد.

سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی فرآيند ساده‌اي نيست که به سادگی پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر و حوصله است.

موتور‌هاي جستجو با تغيير مستمر الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است ، از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

شروع کار سئو

در اوايل سال 1990 نخستین موتور‌هاي جستجو کار خود را آغاز کردند؛ بعضي از محبوب‌ترين آن‌ها Infoseek،Alta Vista و Yahoo بودند در آن زمان افراد موتورهاي جستجو را به ديد يک ليست فهرست شده می پنداشتند که مثل یک صفحه زرد، سئو اوليه بر اساس حروف الفبا انجام مي‌شد. در اين ليست صفحاتي همانند AAA در بالاي اين ليست وجود داشتند.

با پیشرفت مستمر اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌ی ظاهر مي‌شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري استفاده مي‌کردند. اين الگوريتم‌ها با شاخصه تراکم کلمه کليدي ( تعداد دفعاتي که يک عبارت کليدي يا يک کلمه در يک صفحه مورد استفاده قرار گرفته اند تقسيم بر تعداد کل کلمات صفحه) و برچسب‌ هایي مانند key-words براي نشان محتويات وب سايت‌ها استفاده مي‌کردند.

به دنبال اين پیشرفت سئو براي بيشتر و بهتر ديده شدن سايت‌ها فعاليت خود را آغاز کرد ، با گسترش رتبه‌بندي صفحات توسط موتور‌هاي جستجو، مهندسين سئو به دنبال یافتن راه‌هايي به منظور تاثيرپذيري در رتبه بندي اين موتورها جستجو چه با استفاده از روش‌هاي اخلاقي و چه غير اخلاقي روي آوردند.

سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی

مقاله نیویورک تایمز

يک مقاله که توسط نيويورک تايمز در نوامبر سال 1996 منتشر شد مربوط به توسعه‌دهندگان وب سایت صحبت کرد که براي دست یابی به بالاي صفحه نتايج جستجو از روش‌هاي غير اخلاقي سئو استفاده مي‌کردند.

اين مقاله تشریح میکند که چگونه توسعه‌دهندگان وب سایت به راحتي يک سايت را به همراه کلمات کليدي ويژه که معمولا در پشت گرافيک سايت پنهان شده است، بارگذاري مي‌کنند که در نتيجه موتورهاي جستجو اين کلمات کليدي را شمارش کرده و رتبه سايت را ارتقا مي‌دهند.

همان گونه که گفته شد بدست آوردن رتبه‌ بندي بالا براي کلمات کليدي خاص در شروع کار بسیار راحتي نسبت به امروز بوده است با بکار گيري راه های غير اخلاقي در آن زمان قرار گرفتن در بالاي ليست نتايج جستجو تضمين شده بود.

امروزه الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو سخت تر و پيچيده‌تر شده‌اند و بسیار سخت است که مهندسين بهينه‌سازي بتوانند موتورهاي جستجو را دستکاري کنند .

هدف هایسئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتیچیست

هدف سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن موقعیت بالا در نتايج جستجو و افزايش ارتباط ما بين صفحات و عبارات کليدي وارد شده توسط کاربران اینترنتی است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با جستجوي وارد شده داراي مزییت های زيادي هم براي کاربران و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربران بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را می یابند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود زیرا الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط با جستجو را نشان مي‌دهد.

بعد از اينکه سئو براي ارتقا رتبه‌بندي سايت‌ها در نتايج جستجوي کار خود را آغاز کرد، اين فرآيند احتیاج به دانش و زمان براي پياده‌سازي راه کارهای خود شد زمان ، بزرگ‌ترين و مهمترین سرمايه‌گذاري برای آغاز بهينه شدن سايت و يا يک صفحه است.

نتیجه گیری

با توجه به اينکه چگونه کلمات و عبارات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه مطلوب برسد. اگر چه امکان دارد که نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود اما در طولانی مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان میشود .

براي وب سايت‌ها بسیار اهمیت دارد که در صفحه نخست نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه نتيجه طبيعي اول که حدود 58.4 درصد بازدیدها را شامل مي‌شود، قرار بگيرند.
الگوريتم رتبه‌بندي گوگل داراي بيش از 200 معيار به منظور رتبه‌بندي يک سايت میباشد. سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی یکی از فعالیت هایی است که توسط سئوکار انجام می شود.

اهمیت سئو 


اين جاي تعجب نيست که وب سايت‌ها با خدمات و محصولاتی که بفروش مي‌رسانند برای رسيدن به رتبه يک نتايج جستجو رقابت کنند. به عنوان نمونه کلمه کليدي رقابتي “بيمه” 1.5 ميليون جستجوي گوگل را در ماه به خود اختصاص مي‌دهد، اين به معني است که سه جايگاه اول 58.4 درصد بازديدکنندگان و جايگاه اول 36.4 درصد بازديدکنندگان را به خود اختصاص مي‌دهد.

اين مسئله براي خيلي از سايت‌ها مفید است که در بالاي نتايج جستجو قرار بگيرند به خصوص کسانی که با افزايش ترافيک سايت به تعداد مشتري هایشان اضافه مي‌شود.

يک تحقیق ديگر نشان مي‌دهد جستجو کنندگان بسیار دوست دارند روي پيوندهاي طبيعي نتايج جستجو کليک کنند؛ اين تحقیق نشان میدهد که 72.3 درصد کاربران گوگل بر روي پيوندهاي طبيعي نتايج جستجو کليک مي‌کنند و فقط 27.3 درصد کاربران روي پيوندهاي ليستهاي پرداخت شده کليک مي‌کنند. اين يکي ديگر از علت هایی است که شرکت‌ها تاثير سئو را دانسته و حاضر هستند براي آن زمان و هزينه زیادی صرف کنند.

سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی ، سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی ، سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی

بطور کلی اهداف سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو اینترنتی را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید وب سایت تاثیر مهمی دارد.
  • باعث برند سازی می شود.
  • باعث بالا رفتن ترافیک سایت خواهد شد.
  • باعث می شود وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شوند.
  • باعث افزایش فروش محصولات و خدمات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات میباشد.

طراحی سایت فروشگاهی
ویژگی های یک محتوای خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس با سهند وب
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ