اینستاگرام و قوانین جدید

اینستاگرام اکانت تبلیغ کنندگان دخانیات و اسلحه را مسدود می‌کند

Sahand Web
سهند وب

اینستاگرام و قوانین جدید ؟ اینستاگرام، یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب جهان، اعلام کرد حساب های کاربرانی که تبلیغ‌ محتوای دخانیات یا اسلحه کنند را مسدود خواهد کرد.

اینستاگرام و فیسبوک پست هایی را مسدود می‌کنند که سیگارهای الکترونیکی یا اسلحه تبلیغ کنند.

فیسبوک در بیانیه‌ای اعلام کرد از‌ این‌ پس، حساب های کاربران تبلیغ‌کننده‌ی محتوای حاوی دخانیات یا اسلحه را نیز مسدود خواهد کرد. همچنین اینستاگرام، شبکه‌ی اجتماعی زیرمجموعه‌ی فیسبوک نیز، پیرو فیسبوک بیان کرد محدودیت‌های ویژه‌ای برای پست‌های تبلیغ‌کننده‌ی محصولات رژیم‌های ویژه‌ی غذایی و الکلی در نظر خواهد گرفت.

اینستاگرام و قوانین جدید : اینستاگرام اکانت تبلیغ کنندگان دخانیات و اسلحه را مسدود می‌کند

اینستاگرام و قوانین جدید

اینستاگرام و قوانین جدید ، اینستاگرام و قوانین جدید ، اینستاگرام و قوانین جدید

به‌گفته‌ی فیسبوک، این تغییرات در هفته‌های آتی اعمال خواهند شد. فیسبوک مشغول کار روی ابزارهایی است که به بهبود عملکرد این قوانین کمک می‌کند. یکی از این ابزارها ، تعیین حداقل سن برای مخاطبانی است که به محتوایی خاص دسترسی دارند.

این اولین‌بار است که اینستاگرام محتوای تولید‌شده‌ی Influencer ها  را محدود می‌کند؛ البته برخی از کارشناسان بر این باورند که این اقدام اینستاگرام بسیار دیر رخ داده است. فیسبوک و اینستاگرام هر دو به‌دلیل دادن مجوز برای تبلیغ‌کردن محصولات خطرناک در شبکه‌های خود برای کاربران کم‌سن‌ با انتقادات شدیدی روبرو هستند.

در برخی مواقع، بعضی از ستاره‌های مشهور این شبکه‌های اجتماعی درمورد محصولی که تولید یا حتی استفاده می‌کنند، اطلاعاتی درستی ندارند. البته این پلتفرم‌ها در برخی موارد راه‌حل درستی برای مقابله با این موضوع ندارند.

مرجع استاندارد آگهی‌های بازرگانی بریتانیا به تازگی نمایش پست‌های اینستاگرامی تبلیغ‌کننده‌ی دخانیات را برای افراد زیر ۲۵ سال ممنوع کرده اعلام کرده است. اگر اینستاگرام انتشار چنین محتوایی را ممنوع نکند، احتمال دارد که باعث ایجاد درگیری بین این شرکت و مقام‌هایی شود که می‌خواهند خواسته‌های محدودکننده‌ی خود را تحمیل کنند.

اینستاگرام و قوانین جدید : راستی آزمایی

این محدودیت ها در حالی است که فیسبوک از سه سال قبل برنامه‌ای را برای راستی‌آزمایی در پست‌های اینستاگرام شروع کرد است تا درست یا غلط بودن محتوای منتشرشده را به اطلاع کاربران برساند. اینستاگرام از ماه مه تست محدود خود را برای بررسی محتواهای واقعی را در ایالات متحده گسترش داد و اکنون با ۴۵ سازمان ثالث برای ارزیابی درستی و راستی آزمایی محتوای عکس و فیلم در برنامه خود همکاری می‌کند.

درنهایت مطالب و پست های کذب از صفحه های Explore و هشتگ پنهان می‌شوند و با یک اخطار که پست را محو و کمرنگ می‌کند به کاربران هشدار داده خواهد شد که این محتوا نادرست و معتبر نیست. درنتیجه کاربران برای دیدن محتوا باید دوباره روی پست ضربه بزنند که این حالت نوع را در پست هایی که دارای صحنه های خشونت آمیز دارند دیده بودیم.

فیسبوک اعلام کرده است که به یاری یک برنامه عملی به راستی‌آزمایی پست‌های اینستاگرام در سطح جهانی خواهد پرداخت و به بررسی ، شناسایی و کاهش نشر اطلاعات کذب در این پلتفرم کمک خواهد کرد. این قابلیت در ایالات متحده بکار گرفته شده است ولی اکنون فیسبوک قصد دارد تا آن را در سطح جهانی گسترش دهد.

 ” سهند وب طراح وب سایت پزشکی “


قراردادن مقاله در وردپرس
JQuery چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس با سهند وب
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ