خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری

خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری

Sahand Web
سهند وب

خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری  : همراه مزایای بی شمار هدفون ها که گوش دادن به موزیک و صداها را در هر مکان ، لذت بخش تر کرده اند، این دستگاه ها می توانند صدمات جدی بسیاری را برای بدن و البته اطرافیان ما بوجود بیاورند ؛ مخصوصا که به تازگی استفاده از هدفون ، در بین نوجوانان گستردگی بیشتری پیدا کرده است .
اگر شما نیز از آن دسته از افرادی میباشد که از هدفون به صورت طولانی مدت استفاده می کنید شما را به مطالعه عوارض ناشی از استفاده از هدفون ، دعوت می نماییم.استفاده طولانی مدت از هدفون در شبانه روز ، همانند روشن نگه داشتن کامپیوتر در شب و روز برای دستگاه ، کاربران و اطرافیان عوارض جدی بسیاری دارد .

خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری

خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری

ایجاد سرگیجه هنگام استفاده از هدفون

برخی از افراد به شکل عجیبی با قرار دادن هدفون درون گوش ، دچار سرگیجه می گردند و افراد معمولی نیز پس از استفاده مکرر و طولانی مدت از هدفون این سرگیجه ها را تجربه خواهند کرد.

 

کاهش تمرکز

مطالعات انجام شده بر روی خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری نشان می دهد اشخاصی که عادت به گوش دادن به موزیک هنگام کار کردن مطالعه و درس خواندن دارند، تمرکز کمتری روی کار دارند و دچار حواس پرتی بیشتری میشوند .

 

آسیب به عصب شنوایی با هدفون های داخل گوشی

هدفون یا هندزفری های داخل گوشی که تمرکز صدا را روی مجرای شنوایی افزایش میدهد عوارض نسبتا بیشتری به سایر هدفون ها دارند و عصب شنوایی را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

تجمع باکتری ها در سر هدفون

بعد از استفاده مداوم از هدفون ها ، سری هدفون مخصوصا اگر اسفنجی باشند ، باکتری های گوش و همه مواد زائدی که به وسیله تصفیه هوا در گوش خارجی تجمع یافته است به داخل گوش منتقل می کند که تنها یک مورد از مضرات هندزفری برای گوش است بنابراین توصیه میشود سر هدفون هر دو ماه یک بار تعویض گردد.

 

کاهش سطح شنوایی گوش

گوش دادن به صدای بلند به موزیک با استفاده از هدفون ، به صورت دراز مدت ، سبب عارضه های گوناگونی نظیر کاهش سطح شنوایی گوش به صورت موقت یا دائم میشود.
همچنین بعد از مدتی برای گوش دادن به هرچیز حتی بدون هدفون مجبور به افزایش ولوم یا صدا میباشد و این برای افرادی که در مجاورت شما میباشند، را آزار میدهد.

 

تاثیر منفی روی گوش و حلق در استفاده مداوم

در صورتی که از هدفون به شکل مداوم استفاده می کنید و معمولا فیلم و برنامه های مورد علاقه خود را با صدای بلندتر و به وسیله هدفون تماشا می کنید هر ۱ ساعت ، حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه به گوش های خود استراحت بدهید.
هدفون به علت انتقال صدا به صورت مستقیم و بی واسطه ، روی سیستم شنوایی و حلق تاثیر گذار میباشد.

 

افزایش عفونت های گوش هنگام استفاده مشترک از هدفون

احتمالا گوش دادن به موزیک با یک هدفون و به شکل مشترک با دوستان و همراهانتان ، لذت بخش تر باشد ولی این کار ، احتمال انتقال باکتری و عفونت های گوش میانی را افزایش می دهد و بهتر میباشد اگر مجبور هستید از یک هدفون به صورت مشترک استفاده نمایید حتما سر هدفون را با دستمال کاغذی یا هر چیز مثل آن بپوشانید و سپس از آن استفاده نمایید.

 

استفاده از هدفون در هواپیما و  آسیب به بخش های دیگر بدن

تحقیقات ثابت کرده است که استفاده از هدفون یا مطالعه کردن در وسایل نقلیه ای همانند هواپیما و یا اتوبوس که آلودگی صوتی اطراف آن ممکن است زیاد باشد نه فقط برای گوش ، بلکه برای سایر ارگان های بدن مضر است.
آلودگی صوتی سطح دسیبل در گوش را بالا میبرد و سبب میشود که شما با صدای بیشتری به گوش دادن موزیک بپردازید.

خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری

خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری

 

سردردهای مزمن با استفاده از هدفون های ساده

هدفون های ساده به علت تمرکز صدا روی مجرای گوش ، با بالاترین کیفیت موزیک را انتقال میدهند و بعد از مدتی ، این امواج صوتی سردرد را تشدید می کنند.
توصیه می گردد که برای پیشگیری از سردرد های مزمن از هدفون های صداگیر استفاده نمایید که صداهای اضافی اطراف را حذف می کنند.

افزایش خطرات احتمالی هنگام راه رفتن

حین راه رفتن تنها چیزی که باید توسط یک فرد عادی شنیده شود ، صدای راه رفتن و قدم گذاشتن خود و اطرافیان میباشد.
استفاده از هدفون ، شما را از اطراف غافل می کند و بعضی مواقع سبب سو استفاده سارقین میشود.

 

افزایش ریسک تصادف هنگام عبور از خیابان

از دیگر  خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری ، هنگامی که مشغول گوش دادن موزیک هستید و از خیابان و معابر عمومی عبور می کنید کاملا از دنیای اطراف خود بی خبر می شوید و متوجه هشدارهای رانندگان مختلف در لحظه عبور از خیابان نمی شوید.
توصیه می گردد هیچگاه در زمان عبور ازخیابان ، از هدفون استفاده نکنید.

خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری – خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری – خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری – خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری

سهند وب طراح وب سایت پزشکی “

 


گوگل آنالیتیک چیست ؟
عوارض استفاده نادرست از موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس با سهند وب
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ