عوارض استفاده نادرست از موبایل

عوارض استفاده نادرست از موبایل

Sahand Web
سهند وب

دنیای تکنولوژی با سرعتی روزافزون در حال حرکت است ولی متأسفانه بیشتر مردم علم استفاده صحيح از اين تكنولوژي را نیاموخته اند و به عوارض استفاده نادرست از موبایل اهمیت نمیدهند  از این رو عوارض و مشكلات بسیاری از اين بي اطلاعي در آينده اي بسیار نزدیک گريبان دنیا را خواهد گرفت.

امروزه در اماکن گوناگون، محل کار ، منزل ، پیاده روی ،و مهمانی امواج رادیویی وای فای وجود دارند و کمتر مکانی داخل شهر را میتوتن پیدا کرد که این امواج در آنجا نباشد و اشخاص زیادی را نمیتوان یافت که در روز از موبایل خود استفاده ننمایند.

عوارض استفاده نادرست از موبایل

عوارض استفاده نادرست از موبایل

برخی از عوارض استفاده نادرست از موبایل :

اختلالات حسي انگشتان:

استفاده بيش از حد از موبايل به مرور زمان موجب فشار بر پايانه هاي عصبي موجود در پوست نوك انگشتان شده، به تدریج باعث عوارض بسیاری نظیر: كاهش قدرت حس لامسه، حساسيت پوست و در مواردي تحريك پذيري بيش از حد اين پايانه هاي عصبي خواهد شد.

 

فشار بر دستگاه تنفسي و كاهش مقدار هوای داخل ریه قابل استفاده براي تبادلات گازي:

خم شدن بدن، قوز كردن و جمع نگه داشتن شانه ها در بلند مدت موجب كاهش حجم قفسه سينه میشود و عوارض قابل توجهي بر ظاهر بدن و توانائي هاي جسمي تحميل خواهند كرد.

 

مشکلات در بينائي:

يكي از يافته هاي جديد كه تحقيقات بسیاری روي آن صورت گرفته اثرات و عوارض چشمي ناشي از استفاده بيش از حد گوشيهاي موبايل و تبلت و…. است.

از دیگر عوارض استفاده نادرست از موبایل میتوان آسیب به شبكيه چشم اشاره کرد كه ویژه مورد تأكيد قرار گرفته است. استفاده از موبايل هنگامی که محیط تاریک است شيوع عوارض چشمي را بشدت افزايش ميدهد. بخاطر داشته باشید كه اگر هنگام بکارگیری موبايل و تبلت مراقب نباشيم، با دست خودمان سلامتي را از خود سلب کرده ایم.

 

آرتروز مفاصل آرنج و انگشتان دست:

وضعیت خاصي كه دست ها هنگام استفاده از موبايل ميگيرند از سویی موجب فشار بر مفصلهاي دست شده و از سوی ديگر باعث ضعف گروههاي خاصي از ماهيچه ها میشود و در بلند مدت باعث دردها و خشكي مفصلي خواهند شد.

 

سندرم تونل كارپال:

فشار بر يكي از اعصاب كف دست كه از ناحيه ي مچ بسمت انگشتان ميرود
( بطور معمول بدليل ضخيم شدن ساختمانهاي غشائي و تاندون هاي اين ناحيه در اثر بيماريها و حالات گوناگون و همچنين فشارهاي وارده )
حالتي بنام سندرم تونل كارپال پديد مي آيد كه در آن بيمار دچار خواب رفتگي و گزگز دست مخصوصاً در لحظه خواب خواهد شد و در صورت عدم درمان درست به مرور زمان بسمت لاغري و فلج ماهيچه هاي كوچك كف دست ميرود.

استفاده از گوشيهاي موبايل به مدت طولاني، يكي از دلايل پيدايش اين بيماري است.

 

 فشار بر ستون فقرات و ديسكهاي بين مهره اي:

یک دیگر از عوارض استفاده نادرست از موبایل قوز پشت و اسكوليوز ازجمله مشكلاتي میباشد كه در كودكان و نوجوانان بشکل شايعي وجود دارد و استفاده ناصحيح از گوشيهاي همراه و تبلت باعث افزايش زیادی در شيوع اين معضلات خواهد شد.

خم کردن سرو گردن و تنه كه در بیشتر موارد وضعیتی متداول در استفاده كنندگان گوشي همراه است موجب سرعت بخشیدن به تخریب ستون فقرات و گردن میشود و فشار بيش از حد بر ديسكهاي بين مهره اي اين نواحي شده موجب شيوع دردهاي زودرس ستون فقرات و احتمال نياز به عمل جراحي ديسكهاي فوق خواهد گشت.

هر چه مقدار خميدگي سر و گردن و ستون مهره ها بيشتر باشد احتمال بوجود آمدن اين عوارض بيشتر خواهد بود.

عوارض استفاده نادرست از موبایل – عوارض استفاده نادرست از موبایل – عوارض استفاده نادرست از موبایل

سهند وب طراح و سئو کننده وب سایت با بیش از 100 نمونه کار طراحی و سئو وب سایت های موفق”


خطرات استفاده زیاد هدفون و هندزفری
کامپیوتر را چه کسی اختراع کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس با سهند وب
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ