HTML چیست ؟

HTML چیست

Sahand Web
سهند وب

HTML چیست ؟ عبارت HTML مختصر Hyper Text Markup Language به معنای زبان نشانه گذاری فوق متن میباشد.
Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب میباشد و تمام کدهای صفحه اعم از سمت سرور و سمت مشتری در نهايت به کدهای HTML تبديل شده و توسط مرورگر نمايش داده می شوند.

به عبارت دیگر هیچ یک از مرورگرها از کدها و کنترل های سمت سرور همانند کدهای asp و php را نمیشناسند و کدهای قابل فهم برای آنها Html می باشد.

کامپایلر های زبان های برنامه نویسی سروری در نهایت کد های خود را برای نمایش به کد Html تبدیل میکنند و برای مرورگر میفرستند تا برای کاربران به نمایش درآید.

HTML یک زبان نشانه گذاری میباشد، به اين معنی که بخش های گوناگونی توسط اجزايی به نام تگ از هم جدا شده ، که هر کدام دارای کاربرد و خواص مربوط خود میباشند .
اين تگ ها به مرورگر اعلام می کنند که هر قسمت از صفحه چه نوع عنصری است و بايد به چه صورت نمايش داده شود .

HTML در کنار جاوا اسکریپت و CSS ، یکی از سه هسته صفحات دنیای وب می‌باشد.

HTML چیست ؟

HTML چیست

در يک صفحه HTML می توان انواع عناصر از نظیر متن ، تيتر ، عکس ، جدول  و … را قرار داد ، که برای هر عنصر بايد از تگ مخصوص به آن استفاده کرد.
صفحات HTML تنها از کد ها که به صورت متن میباشند تشکيل شده اند بدین معنا که برای تصویر کد مربوط به تمایش تصویر و جدول و … کدهای Html مربوط به هر یک را باید نوشت و مرورگر با رسیدن به این کد ها و تگ ها، المنت های مرتبط با آن را به نمایش در می آورد.

هر کد HTML  معنای خاصی دارد

 هرکدام از کدهای html ، معنا و مفهوم خاصی و مخصوص خود را دارند و تأثیر مشخصی بر محتوا می‌گذارند.

برای مثال برچسب‌هایی برای تغییر شکل ظاهری متن، مثل درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند به صفحات دیگر در Html تعریف شده‌اند. یک سند Html ، یک پروندهٔ مبتنی بر متن (Text–based) میباشد که بطور معمول با پسوند .htm یا .html نام‌گذاری شده و محتویات آن از برچسب‌های Html تشکیل می‌شود. مرورگرهای وب، که قادر به درک و تفسیر برچسب‌های Html میباشند، تک‌تک آن‌ها را از داخل سند Html خوانده و سپس محتوای آن صفحه را نمایش (Render) می‌ دهند.

چرا HTML را یک زبان برنامه نویسی نمی نامیم؟

برای پاسخ به این جمله که HTML چیست ؟ باید بگوییم افرادی که به درستی مفهوم HTML را درک نکرده اند و نتوانسته اند که پاسخ خوبی برای سوال HTML چیست پیدا کنند، HTML را یک زبان برنامه نویسی میدانند که کاملا اشتباه است.

HTML هرگز نمیتواند یک زبان برنامه نویسی دانست.

به این دلیل که هرگز ویژگی های یک زبان برنامه نویسی، مانند : شرط ها، متغیر ها، توابع، حلقه ها و… را ندارد. بدین دلیل کاملا اشتباه است اگر HTML را یک زبان برنامه نویسی بنامیم. در مورد HTML می توان گفت که ابزاری است که به وسیله آن از تگ ها، میتواند صفحات وب ساختاردهی کنیم.

Html زبان برنامه‌نویسی نمی باشد، بلکه زبانی برای نشانه‌گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساختارمند کردن اطلاعات و جدا سازی اجزای منطقی یک نوشتار  همانند فهرست‌ها ،عناوین ، تصاویر ، بندها و جداولها به کار برده کی شود. از سوی دیگر، Html را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار گرفت؛ این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌های دیگری نظیر سی اس اس ( Css ) میباشد.

تگ (tag) چیست؟

HTML با استفاده از تگ ها قدرت گرفته است.
HTML چیست ؟ در حفیفت هرکاری که HTML انجام میدهد، به وسیله تگ ها انجام میشود و این تگ ها می باشند که به HTML قدرت میدهند. تگ ها در HTML میتوانند پاراگراف ها، لینک ها،‌ جداول، لیست ها،‌ عکس و همه چیز را بسازند و شما با استفاده از تگ هاست که میتوانید صفحات وب خود را اسکلت بندی نمایید.

فایل های HTML چگونه اجرا میشوند

فایل های HTML برای اجرا شدن به هیچگونه تکنولوژی خاصی نیاز ندارد.
برای اجرای فایل های HTML فقط نیاز به یک مرورگر است که از HTML پشتیانی کند و تمام مرورگرها این کار را برای شما انجام میدهند. فرقی ندارد از گوگل کروم استفاده کنید یا فایرفاکس و یا دیگر مرورگر ها در هر صورت شما میتوانید کدهای HTML خود را بنویسید و آن‌ها را اجرا کنید.

HTML چیست ، HTML چیست ، HTML چیست ، HTML چیست ، HTML چیست


CSS چیست ؟
جاوا اسکریپت چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس با سهند وب
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ