سئو برای پیشرفت وب سایت

سئو برای پیشرفت وب سایت

Sahand Web
سهند وب

استفاده از سئو برای پیشرفت وب سایت

گوگل همیشه در حال تغییر و اصلاح الگوریتم‌هایش می باشد؛ به شکلی که سایتی با رتبه‌ی عالی در یک سال پیش، ممکن است دیگر در صفحه‌ی اول هم جایی نداشته باشد چه برسد به رتبه های اولی؛ به همین علت لازم است از نهایی ترین و بروزترین تکنیک‌های سئو ( SEO : بهینه‌ سازی برای موتورهای جستجوگر ) برای سبقت گرفتن از رقبا آگاه باشید.

 

نکات ارزشمند در استفاده سئو برای پیشرفت وب سایت

در تولید یک محتوای مناسب باید به موارد ذکر شده دقت شود :

 1. کیفیت خوب محتوا
 2. به روز نگه داشتن وب سایت و محتوا
 3. ایجاد تعامل بین محتوا و کاربرین
 4. استفاده از کلمات مهم و کلیدی در محتوا
 5. تحلیل و بررسی محتوا
 6. فعالیت و نشر محتوا وب سایت در شبکه های اجتماعی
 7. تولید محتوا با کیفیت و خوب
 8. گرفتن بک لینک
 9. سازگار بودن قالب وب سایت با موبایل
 10. استفاده از تکنیک های فنی سئو
 11. بهبود و افزایش سرعت بارگذاری وب سایت
 12. استفاده از ایزارهای آنالیز وب سایت

سئو برای پیشرفت وب سایت

سئو برای پیشرفت وب سایت

کیفیت خوب محتوا

کیفیت محتوا، مسئله ای خبلی پر اهمیت می باشد.
هر چقدر که کیفیت محتوای شما بهتر باشد در سئو وب سایت رشد بیشتری را خواهید داشت در حقیقت گوگل وب سایت‌هایی را که محتوای با کیفیت و با ارزش تولید می‌کنند، در اولویت صفحات قرار می‌دهدمقاله‌ای خوب و عمیق با تعداد واژه هایی در حدود ۱۵۰۰ کلمه ، مقاله بسیار مناسبی خواهد بود. محتوایی که در متن خود غلط املایی و گرامری نداشته باشند و دارای انسجام باشند، موجب پیشرفت و موفقیت وب سایت‌های خود می‌شوند.

یکی از نکات پر اهمیت به روز کردن وب سایت و محتوا است.

هر چقدر که مطلب نسبت به مسائل روز، تازه تر و به روزتر باشند در سئو وب سایت تاثیر بهتری خواهد داشت.  موتورهای جستجوگر به مطالب و محتواهای نو و تازه علاقه بیشتری نشان می دهند. بنابراین حتما باید این موضوع را بسیار جدی بگیرید و از جدید ترین و مناسب ترین مطالب برای تولید محتوای خوب برای کاربران استفاده کنید.

تعامل بین محتوا و کاربران

به هر میزان که محتوای تولیدی برای کاربران جذاب‌تر باشد بازدید بیشتری از آن خواهد شد و کاربران به سایرین مطالعه آن صفحه را پیشنهاد خواهند کرد . با توجه به شبکه‌های اجتماعی این مسئله خیلی آسانتر شده و تعداد اشتراک‌ مطالب و لایک های مطالب ، بیان کننده این است که کاربران با بعضی از مطالب تعامل خیلی بهتری برقرار کرده‌اند.

استفاده از کلمات مهم و کلیدی در محتوا

>جهت بهینه سازی در کلید واژه‌های گوناگون، نباید صفحات چندگانه و متعدد در مورد یک موضوع یکسان ایجاد نمود. زیرا دچار duplicate می‌شوید . بنابراین سعی کنید با یکپارچه کردن مطالب و نوشتار خوب صفحات، کلید واژه‌های متعدد و چندگانه برای موضوع تعریف نمایید.

این مساله می‌تواند علت خوب دیگری برای استفاده بهینه از محتوای بلند باشد.

تحلیل و بررسی محتوا

یکی از روش های سئو برای پیشرفت وب سایت این است که تحلیل گران سایت باید بر روی کلمات کلیدی که کاربران آنها را جست و جو می‌کنند، تحقیق نمایند و مقاله را در رابطه با این کلمات کلیدی تدوین نمایند. آن گونه که گفته شد، باید از کلید واژه‌های مورد جست وجوی کاربران، برای تولید محتوا استفاده نمود .

در این حوزه، دو ابزار گوگل ترندز  و گوگل ادوردز پیشنهاد می‌شود.

پس شما با توجه به این کلید واژه‌ها می توانید محتوایی خوب تولید نمایید، و به جست و جوهایی که توسط کاربران انجام می‌شود به شکل قابل قبولی پاسخ دهید ضمن اینکه کاربران هم به جواب درست جستجوی خود دست پیدا می کنند.

سئو برای پیشرفت وب سایت

فعالیت و نشر محتوا وب سایت در شبکه‌های اجتماعی

برای ایجاد برند و حضور پرقدرت در فضای مجازی، احتیاج است در شبکه‌های اجتماعی، مخصوصا تلگرام و اینستاگرام ، فعالیت نمایید. برند سازی بعنوان یکی از اصول مهم سئوی خارجی (Off-page SEO)، به کمک اشتراک‌ گذاری محتوا  و بازنشر مطالب کمک بسیار خوبی به افزایش رتبه وب‌ سایت و جزو نتایج خوب در جستجو می شود. در حقیقت سئو برای پیشرفت وب سایت در سئو خارجی به گوگل نشان می دهد که کاربران درباره‌ی سایت شما چگونه فکر می‌کنند، پس از فعالیت در شبکه های اجتماعی و سئو خارجی غافل نشوید. شما می توانید در شبکه های اجتماعی (نظیر : توییتر، لینکدین، فیس بوک،گوگل پلاس ، اینستاگرام و..) با سایر شرکت ها و اشخاصی که در حوزه کاری شما فعالیت می کنند همکاری نمایید و آن ها را دنبال نمایید.

تولید محتوای با کیفیت و خوب

گوگل به اندازه‌ ای باهوش شده است که صفحات با کلمات کلیدی جعلی را از صفحات با محتوای خوب تشخیص دهد. محتوای مناسب، محتوایی می باشد که به شکلی به سوال کاربران پاسخ دهد و اندازه ای جذاب و معتبر و مورد پسند کاربران باشد که کاربر آن را به اشتراک بگذارد. برای تولید محتوای سایت خود زمان بگذارید، تحقیق نمایید و به هیچ وجه از محتوا کپی استفاده نکنید. همچنین به کوتاه بودن پاراگراف‌ها و خوانایی متون اهمیت دهید و تصویری خوب و مرتبط با موضوع برای مطالب خود انتخاب نمایید.

گرفتن بک‌لینک

به لینک‌هایی که از سایت‌ های معتبر به سایت شما هدایت می‌شوند و در موتورهای جستجوگر برای شما ایجاد اعتبار و ارزش‌ می‌کنند، بک‌لینک می‌گویند. دریافت بک‌لینک (Link Building) مثل قبل تأثیر فراوانی در سئوی سایت دارد، ولی باید بخاطر داشته باشید که دریافت لینک‌های بی‌کیفیت و خرید بک‌لینک اثر برعکس و منفی در سئو وب سایت شما خواهد داشت.

سئو برای پیشرفت وب سایت

سازگاری قالب وب سایت با موبایل

امروزه بیشتر جستجوها به وسیله موبایل و تبلت صورت می‌گیرد و گوگل هم به این موضوع اهمیت می دهد و سایت‌های سازگار با نسخه موبایلی مرورگرها را در موقعیت های بالاتری نمایش می‌دهد. پس سازگاری بودن وب سایت با نسخه موبایلی مرورگر ها دیگر یک قابلیت انتخابی نمی باشد؛ بلکه یک ضرورت است. برای اینکه از سازگاری سایت خود با نسخه موبایلی مرورگرها مطمئن شوید می‌توانید از ابزار تست سازگاری با موبایل گوگل استفاده نمایید.

استفاده از تکنیک‌های فنی سئو

تکنیک‌های سئو برای پیشرفت وب سایت تضمین می‌کند که وب‌ سایت شما با دستور العمل‌های ضروری موتورهای جستجو سازگاری دارد و می‌تواند بر طبق کلمات کلیدی جستجو شده، فهرست و رتبه‌بندی شود. مواردی مانند برطرف نمودن خطاهای ۴۰۴ و صفحات تکراری نه تنها به عملکرد سایت شما کمک می‌کند؛ بلکه باعث ارتقاء رتبه‌ی وب سایت شما در گوگل نیز می شود.

 افزایش سرعت بارگذاری وب سایت

اخیرا، گوگل توجه بسیار ویژه‌ای به سرعت سایت‌ها دارد و هر چه وب‌ سایت بارگذاری سریع‌تری داشته باشد، شانس بالاتری برای کسب رتبه‌های بهتر خواهد داشت. البته بعضی از تکنیک‌های فنی برای ارتقاء سرعت سایت می‌تواند قسمت هایی از وب‌ سایت شما را از کار بیاندازد؛ بدین منظور لازم است پس از اعمال تغییرات از عملکرد درست سایت اطمینان حاصل کنید.

استفاده از ابزارهای آنالیز وب سایت

یکی از روش های سئو برای پیشرفت وب سایت استفاده از ابزارهای آنالیزی می باشد که به شما کمک میکند مشکلات وب سایت خود را پیدا کنید و با رفع کردن مشکلات رتبه سایت شما پیشرفت چشمگیری داشته باشد. با استفاده از ابزار های آنالیز میتوانید بفهمید که کاربران با چه ابزاری به سایت شما وصل شده اند، می توانید پی ببرید که تبلیغات شما در کدام شبکه اجتماعی بازخورد بهتری داشته است و بر روی آن مانور بیشتری بدهید.

یکی از ابزار های تحلیلی و آنالیزی که می تواند به شما کمک کند گوگل آنالیتیک می باشد که رایگان است.

توضیحات مختصری درباره آن در این مقاله آورده ام که آشنایی هرچند سطحی با آن پیدا کنید

تحلیل و بررسی بهبود سئو سایت در گوگل آنالیز برای کسب و کار شما تاثیر مناسبی را به همراه دارد. افرادی که در کسب و کار اینترنتی می باشند و وب سایتی بدین جهت طراحی نموده اند باید در مورد کاربران خود و نحوه برخورد کاربران با وب سایت اطلاعاتی بدست بیاورند و این آگاهی به شما کمک میکند در طراحی سایت خوب و هم در بهینه سازی سایت پیشرفت کنید. گوگل آنالیز ابزار خوب و قابل قبولی می باشد که برای بدین منظور در اختیار شما قرار دارد و به شما این قابلیت را می‌دهد تا بتوانید سایت خود را از جهت بهینه سازی سایت ارزیابی و آنالیز نمایید.

این وب سایت به شما در خارج شدن از پنالتی گوگل هم یاری می کند.

برای مطالعه کامل توضیحات و بخش های گوگل آنالیتیک به صفحه ( گوگل آنالیتیک را بشناسید ) مراجعه فرمایید.

” سهند وب طراح وب سایت پزشکی “


تبلیغات گوگل چیست ؟
سئو چیست و چه کاربردی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس با سهند وب
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ