تبلیغات گوگل چیست ؟

تبلیغات گوگل چیست

Sahand Web
سهند وب

تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز  (google adwords)

تبلیغات گوگل از جمله بهترین تبلیغات جهت بدست آوردن موقعیت های مطلوب بر روی موتورهای جستجو می باشد، زیرا ساده و یکی از موثرترین روش ها برای تبلیغ کنندگان اینترنتی و آگهی دهندگان است. در مدت زمانی که تبلیغ شما آگهی می شود بر روی موتور های جستجو و شرکت های وابسته به آن آگهی شما به نمایش در می آید. پس برای همه کسانی که می خواهند تبلیغ کنند و در هر سطحی که هستند،
موتورهای جستجو میزان ترافیک ورودی به سایت شما را تضمین می کنند.

تبلیغات گوگل Google Adwords

تبلیغات گوگل چیست

سازو کار تبلیغات در گوگل

تبلیغات در موتورهای جستجو یکی از موثرترین و مهمترین گونه های بازاریابی و تبلیغ است.

گوگل یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین موتورهای جستجو می باشد که در میان کاربران اینترنتی ایران هم دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد. تبلیغات گوگل از جمله روشهای بازاریابی موتورهای جستجوگر می باشد که در کوتاه ترین زمان هدفمندترین کاربران اینترنتی را به وب سایت شما هدایت می نماید.

در این گونه تبلیغات آگهی شما در Adwords  بشکل رایگان قرار میگرد و شما تنها در حالتی که کاربران بر روی تبلیغات شما کلیک کرده باشند مبلغی باید پرداخت نمایید و هزینه آن بسته به کلمات کلیدی که برای تبلیغ وب سایت خود انتخاب کرده اید تعیین می شود. اگر تبلیغات شما را در وب سایتی قرار گیرد که محتوای آن در ارتباط با خدمات و یا محصول شما نباشد هزینه تبلیغ بر اساس تعداد دفعاتی که آگهی شما به نمایش درآمده است دریافت می شود و همه هزینه ای که بر روی تبلیغ سرمایه گذاری کرده اید به هدر خواهد رفت ولی در سیستم آگهی در گوگل نمایش آگهی تنها بر اساس مرتبط بودن واژهای کلیدی در موتور های جستجوگر تعیین خواهد شد.

در تبلیغات گوگل تنها افرادی که در جستجو خدمات یامحصول شما هستند وارد وب سایت شما میشوند و این بزرگترین مزیت تبلیغات در گوگل است.

 

هزینه تبلیغات گوگل چگونه محاسبه می گردد؟

در هر روز به شکل تخمینی چه میزان می خواهید هزینه نمایید؟

گوگل با توجه به میزان بودجه روزانه شما مقدار نمایش آگهی شما را تنظیم می نماید،
به طور معمول در روزهای نخست، هزینه شما از میزان بودجه روزانه کمتر خواهد شد، در طول روزهای بعد گوگل مقدار حجم جستجوی کلمات کلیدی شما به وسیله کاربران را ارزیابی می کند و به مرور مقدار حجم نمایش آگهی شما را تنظیم می نماید.

به طور مثال

فردی بودجه ای را که در روز می خواهد اختصاص به تبلیغ  دهد را مشخص می نماید.
با اینکار فرد اگر ۲۰ دلار در روز را انتخاب نماید و قیمت هر کلیک را ۵۰ سنت انتخاب کرده باشد آگهی او بعد از ۴۰ کلیک در روز دیگر به نمایش در نمی آید و تا روز بعد قطع می شود. وقتی از شما هزینه دریافت می شود که مخاطبین بر روی آگهی شما کلیک نمایند. بنابراین نمایش آگهی شما هزینه ای در بر نخواهد داشت.

ابزارهایی برای مخاطبان تبلیغات گوگل

گوگل ابزارهایی را نیز برای اعضاء خود در نظر گرفته است که بر اساس آن بتوانند به تحلیل و بررسی نمایش و کلیک آگهی های خود بپردازند و میزان کیفیت تبلیغات خود را افزایش دهید. ملاحظه می کنید که گوگل همه تلاش و سعی خود را برای رضایت مشتریانش در نظر گرفته و همه مراحل ای پروسه را بر پایه نظرات مشتریان انجام میدهد . و این یکی از دلایلی می باشد که گوگل و خدمات آن هر روز با استقبال بیشتر مشتریان از همه اقصی نقاط جهان روبرو می شوند و سود سرشاری را نصیب گوگل میکنند.

تبلیغات گوگل چیست

قیمت هر کلیک

نمی توان قیمت ثابتی در google adwords تعیین نمود هر واژه از ارزش متفاوتی برخوردار است و عوامل مختلفی در ارتباط با قیمت هر کلیک تاثیر دارد.

این عوامل را می توان به شرح زیر بیان نمود:

  1. وب سایت مربوط به آن لغت و ترکیب آن لغت با لغتهای دیگر.
  2. بازار رقابتی لغت.
  3. استانداردهایی که بایداز طرف سایت شما رعایت شود از قبیل هاست و دامین_لود تایم مناسب.
  4. فارسی یا انگلیسی بودن.

حداقل هزینه ای را که میتوان گفت ۵ سنت آمریکا به بالا میباشد یعنی شما به در ازای هر کلیک این هزینه را پرداخت خواهید نمود.

اگر کاربری چندین بار پی در پی بر روی تبلیغ کلیک کند از بودجه ما کاسته می شود؟

خیر ربات تبلیغات در گوگل به علت های گوناگون از جمله:IP فرد حساس می باشد و چند کلیک پشت سر هم به وسیله یک نفر را لحاظ نخواهد کرد و هزینه یک کلیک را محاسبه می کند.

واژه های کلیدی چگونه تعیین می شوند؟

در انتخاب کلمات کلیدی،

به خاطر داشته باشید که اساساً مقصود گوگل ای است که جستجو کنندگانِ خدمات یا کالا به صفحاتی در وب سایت که بیشتر از همه به آنها کمک می کند، راهنمایی شوند.
گوگل همین سیاست اساسی را درباره آگهی دهندگان هم تشویق می نماید.

(کلمات به تعداد نامحدود را می توان انتخاب نمود.)

بنابراین باید کلماتی را بعنوان کلمات کلیدی گزینش نمایید که کاملاً به  خدمات یا محصول شما و محتویات وب سایت شما ارتباط داشته باشد. هر چه لغات مرتبط تر، بهتر. همواره در به خاطر داشته باشید که هدف گوگل نمایش تبلیغات شما نیست (نظیر آنچه در تبلیغات رسانه ای یا محیطی مرسوم است)، گوگل قصد دارد آگهی شما به راهنمایی کاربرانش کمک کند. گوگل به شکلی هزینه های شما را افزایش یا کاهش می دهد که نا دیده گرفتن این سیاست را بعد از مدتی فراموش می نمایید. بهتر است از روز نخست در این فکر باشید که چگونه کاری کنید که حتی الامکان تنها افرادی که خدمات یا کالا شما را احتیاج دارند، آگهی شما را ببینند، نه اینکه چون شما تناه برای کلیک روی آگهیتان شارژ می شوید، بنابراین بهتر است همه آگهیتان را ببینند.

تبلیغات گوگل چیست

در گزینش واژه های کلیدی باید فاکتورهای زیر را رعایت نمایید:

  1. واژه های انتخابی حتما در وب سایت شما موجود باشند.
  2. تلاش کنید لغات انتخابی شما خیلی به شکل عامیانه نباشد یعنی به شکل تخصصی محصول یا خدمات خود را معرفی نمایید.
  3. از نظر گوگل لغات شناخته شده ای باشند منظور این است که قبلا به وسیله کاربران به میزان کافی جستجو شده باشند.

لازم به ذکر است معیار تعیین قیمت بر اساس هر کلیک از روی همین واژه ها کلیدی مشخص می گردد.

بدین گونه که گوگل برای کلمات کلیدی انتخاب شده توسط شما در ازای هر کلیک قیمت پیشنهادی می دهد و آگهی دهنده می تواند میزان آن را زیاد ویا کم نماید. اگر قیمت معیین شده به وسیله فردی بسیار کمتر از قیمت پیشنهادی گوگل باشد , درصد نمایش چنین آگهی هایی در بین آگهی های گوگل خیلی کم می باشد و در نتیجه فرد نمی تواند به مقصود دلخواهش در تبلیغ خود دست پیدا کند. برای دست یابی به مقصود و نمایش تبلیغ در بالاترین بخش تبلیغات گوگل باید یا قیمت پیشنهادی گوگل را بپذیرید یا قیمت تعیین شده خیلی با پیشنهاد گوگل فاصله نداشته باشد.

میتوان معین نمود که آگهی در روز خاصی منتشر شود؟

در کدام روز از روزهای هفته آگهی نمایش داده شود؟
( برای صرفه جویی در هزینه)

شما میتوانید معیین نمایید که آگهی شما در چه روزهایی منتشر شود به طور مثال شما میتوانید تعیین نمایید که در روزهای تعطیل طبلیغات شما نشان داده نشوند. این مسئله سبب صرفه جویی در هزینه ها می شود.

حتی شما میتوانید تعیین نمایید که آگهی در چه ساعاتی منتشر شود.

تبلیغات گوگل چیست


آگهی در کدام کشورها نمایش داده می شود؟

کاربران اینترنتی از روی آی پی آنها قابل تشخیص هستند تبلیغات شما برای چه موقعیت های جغرافیایی به نمایش درآید؟

(به طور مثال کشورهای انتخابی یا شهرهای خاص در جهان)

فرد نخست مشخص می نماید آگهی او در چه کشورهایی نمایش داده شود. بر اساس این گزینش که صورت می گیرد آگهی دهنده هزینه موقعیت های انتخابی را پرداخت می نماید نه به کلیکهایی که از مناطق دیگر صورت گرفته است که این امر از روی (IP) کاربران اینترنتی محقق میشود.


نکاتی مهم در طراحی لوگو
سئو برای پیشرفت وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس با سهند وب
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ